Strona główna

JES 2010 – 27.12.2010-02.01.2011

Zbliża się druga edycja Europejskiego Tygodnia Młodzieży (Junulara E-Semajno). W zeszłym roku ponad 200 młodych ludzi zdecydowało się świętować Nowy Rok w Tatrach, w Zakopanem. Tym razem zapraszamy Was do przepięknego miasteczka Burg we wschodniej części Niemiec.

W ramach tematu imprezy: Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość zamierzamy zaprezentować bogaty program. Z jednej strony temat dotyczy samego regionu - z jego tradycjami, mniejszościami i pytaniem o dzisiejsze znaczenie. Z drugiej, wpasowuje się w JES i ruch esperancki: Dlaczego powstał Europejski Tydzień Młodzieży? Co myślą o nim ludzie? Jak powinien ewoluować? Dodatkowo, temat pozwala na dużą wolność i zachowanie różnorodności programu.

Wszyscy którzy uczestniczyli w pierwszym JES, wiedzą, o co chodzi: o to, żeby spotkać przyjaciół, których na co dzień nie widujemy i żeby wspólnie przeżyć tydzień w niesamowitym esperanckim świecie.

 Ci, którym nie udało się dołączyć do nas za pierwszym razem, koniecznie powinni skorzystać z tegorocznej możliwości. ;-)

Aktualności

INTERNETOWE ZAPISY ZAKOŃCZONE

Na JES zapisało się 301 osób. Teraz internetowy formularz jest wyłączony i można zapisać sie dopiero na miejscu.

JES NA TWITTERZE

Junulara E-Semajno od dzisiaj dostępny na Twitterze. Odwiedź nasz profil pod adresem twitter.com/JESemajno!

JEDNO- I DWUOSOBOWE POKOJE

W naszym schronisku młodzieżowym nie ma już możliwości zarezerwowania jedno- i dwuosobowych pokoi. Są jeszcze wolne podobne pokoje w pobliskich schroniskach. Więcej informacji w dziale warunki uczestnictwa.

Ale o co chodzi?

Niezapomniana atmosfera, niezwykły temat i ludzie, niestresujący program, niebrzydkie miejsce, niezwykłe pomysły.  Tydzień cudownej zabawy!

Jeżeli zajrzysz na naszą listę zapisanych, to z pewnością zauważysz, że w tym wydarzeniu wezmą udział ludzie z całej Europy. Jak my się dogadujemy? To proste - używamy przede wszystkim esperanta. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o tym języku to zapraszamy na stronę Polskiej Młodzieży Esperanckiej, a szczególnie do działu o esperanto.

JES oznacza młodzieżową atmosferę - weź to pod uwagę, jeśli wolisz spokojne wydarzenia!