Wybierz jezyk: Esperanto Polski
 

Miejsce

Podstawowe informacje:

JES odbędzie się w mieście Eger, które znajduje się 140 kilometrów od Budapesztu w kierunku północnowschodnim. ( Możliwości dojazdu na miejsce podane są poniżej). Blisko naszego miejsca noclegowego ( około 10 minut spacerkiem) znajduje się supermarket SPAR oraz bankomat. Spacerując w drugą stronę znajdziemy pocztę oraz restaurację. Centrum miasta oddalone jest od miejsca noclegowego o 20-25 minut. W centrum znajdują się liczne sklepy, apteka, szpital i restauracje. Hotel jest uroczy i przytulny. Na korytarzach stoją wygodne fotele - idealne by odpocząć i pogadać. W jednej z sal będzie można tańczyć do białego rana, ale w hotelu znajdą się także ciche kąty dla amatorów gier oraz nocnych rozmów przy herbacie. Do hotelu należy duży ogród i parking- idealne miejsce by urządzić śnieżną bitwę lub ognisko.

Adres hotelu:

Motel Botax HU-3300 Eger, Külsősor utca 8 Współrzędne: 47.885879, 20.384234 Hotel zjaduje się w odległości 850 metrów od stacji kolejowej i 2,7 kilometra od stacji autobusowej. Dojazd na miejsce: samolotem: Lotnisko Liszt Ferenc (Ferihegy) znajduje się 20 kilometrów od Budapesztu. By dojechać z lotniska do stacji kolejowej Keleti najpierw wsiądź w autobus 200E do przystanku  Kőbánya-Kispest. Tam przesiądź się na metro ( linia 3, niebieska) i wysiądź na stacji Deák Ferenc tér. Następnie zmień linię metra na linię 2 ( czerwoną) jadącą w kierunku  Örs Vezér tere i wysiądż na stacji Keleti pályaudvar. Na lotnisku znajdziesz dwie budki BBK ( Transport Miejski w Budapeszcie). Tam możesz kupić bilety na komunikację miejską , w tym "transfer ticket", który kosztuje 530 HUF i jest idealny by dotrzeć na stację kolejową. Transfer ticket składa się z z dwóch części, pierwszą trzeba skasować w autobusie, a drugą przy wejściu do metra. Na wypadek kontroli trzeba zachować obydwie części biletu. Budki BBK są otwarte od 8.00 do 22.00. Droga z lotniska na stację kolejową zajmuje około 1h. Bilety w Budapeszcie. By dotrzeć do Keleti pályaudvar potrzebujesz biletu komunikacji miejskiej BKK. Możesz go kupić w automacie lub w u kierowcy autobusu. W automacie bilet kosztuje 350 HUF, u kierowcy 450 HUF. ( Na lotnisku nie ma automatów). Podstawowy bilet ("vonaljegy") kosztuje 350 HUF i jest ważny 80 minut w autobusie lub metrze od momentu skasowania. Raz skasowanego biletu nie kasujemy po raz drugi. W autobusach i tramwajach bilet podstawowy nie zezwala na przesiadki, ale zezwala na przesiadki w metrze. Na stronie BKK (http://www.bkk.hu) można zasięgnąć informacji po angielsku.

pociągiem:

Eger znajduje się na lini kolejowej pomiędzy Füzesabony i Debrecen. Jeśli jedziesz z Budapesztu możesz dojechać zwykłym pociągiem pospiesznym,  jeśli musisz przesiąść się w Füzesabony - dojedziesz pociągiem IC. Pociąg odjeżdża ze stacji Keleti Pályaudvar, która znajduje się przy drugiej lini metra. Podróż Budapeszt- Eger pociągiem pospiesznym trwa 1h50min i kosztuje 2725HUF, a IC 1h55min i kosztuje 2725 lub 2905 HUF. Rozkład jazdy:  http://www.mav-start.hu. (Dostępny również po angielsku i niemiecku)

autobusem:

Można dojechać z Budapesztu bezpośrednim autobusem. Podróż trwa od 1h 50 min. do 3 h - dokładne informacje znajdują się na stronie internetowej Volánbusz Zrt. : http://www.volanbusz.hu.

Jak dotrzeć ze stacji do hotelu?

ze stacji kolejowej:

Stacja kolejowa jest bardzo blisko hotelu - 850 metrów, maksymalnie 15 minut pieszo. trajnstacidomo - preta

Ze stacji autobusowej:

Stacja autobusowa znajduje się 2,7 km od hotelu, co oznacza około 30 minutowy spacer. busstacidomo - preta

Nia teamo

Stela

ĉeforganizanto, gufujestro

Ĉiuj plendas ĉe mi.
Vi povas ankaŭ!
steleto(ĉe)gmail.com

Tomek

financoj

Ditta

loka organizado

bekesi.ditta(ĉe)mensa.hu

Saci

manĝado, invitiloj

sarolta.bago(ĉe)gmail.com

Veronika

ekskursoj

Tobiasz

administrado

Mi estos via akceptanto-administranto!
Venu kaj akceptiĝu ĉe mi!
tobiasz.kubisiowski(ĉe)pej.pl

Baptiste

ĉio ajn

Karina

programo

Dawid

helpanto

Vít

drinkejestro

Historio

Klaku ĉi tie!