Program

Również w tym roku przygotowaliśmy dla was bogaty, ciekawy program – koncerty, program artystyczny, wycieczki,  kursy esperanta i wiele innych! Osobny program dla nowicjuszy w esperanckim świecie pomoże wam odnaleźć się na JESie i poznać wielu nowych osób!

Jak wygląda zwykły dzień podczas JES?

Zwykły?! Nie ma czegoś takiego! Każdy dzień jest inny… jednak istnieje stała powtarzalna struktura. W ciągu dnia odbywają się wykłady, gry, kursy tańca i rękodzieła. Program dzienny zwykle organizują sami uczestnicy, więc jeśli masz jakiś ciekawy pomysł, nie wahaj się i napisz nam o tym w formularzu zgłoszniowym!

9:00 – 10:00 śniadanie

program dzienny

14:00 – 15:00 obiad

program dzienny

19:30 – 20:30 kolacja

Późne godziny posiłków wskazują, że nie tylko w ciągu dnia, ale i w nocy wiele się dzieje. W programie wieczornym możecie znaleźć koncerty, ale również bardziej tradycyjne esperanckie wydarzenia, jak wieczór zapoznawczy, wieczór podczas którego prezentowane są napoje i potrawy z krajów pochodzenia gości (trinkomanĝa nokto), wieczór międzynarodowy i bal sylwestrowy.

21:30 program wieczorny

To jeszcze nie wszystko. Po cześci oficjalnej programu wieczornego jest jeszcze wiele powodów by nie spać – dyskoteka, bar, gufujo (rodzaj esperanckiej herbaciarni)…

Szczegóły wkrótce!