JES 2021

JES – Tydzień Młodzieży Esperanckiej – to jedna z największych młodzieżowych imprez esperanckich. Trwa tydzień i odbywa się co roku w okolicy Nowego Roku, zazwyczaj w Niemczech lub Polsce.

JES 2021/22 odbędzie się w Lutherstadt Wittenberdze, w Niemczech

Ostatni rok był naprawdę trudny dla nas wszystkich. Po konieczności anulowania JES-u 2020/21 udało nam się zorganizować w zamian wydarzenie online, które okazało się sukcesem. Jeżeli jeszcze nie miałaś/eś okazji zobaczyć najciekawszych elementów programu z tego roku, zamieściliśmy kilka z nich, w tym wykłady i koncerty, na kanale PEJ-u na YouTube.

W związku z tym z jeszcze większą radością ogłaszamy, że w dniach 28 grudnia 2021–4 stycznia 2022 w Lutherstadt Wittenberdze w Niemczech odbędzie się 13. Tydzień Młodzieży Esperanckiej! Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z tego, że pandemia się jeszcze nie zakończyła, ale optymistycznie wierzymy, że do końca roku znów będziemy w stanie spotkać się jak dotychczas, by jak najbardziej beztrosko koniec nie tylko obecnego roku, ale i tego wyjątkowo trudnego czasu.

Zapisać się na JES możesz już teraz! Więcej szczegółowych informacji o wydarzeniu, programi, a równiez wszelkie aktualizacjie związane z sytuacją epidemiczną będą pojawiały się na naszej stonie w ciągu nadchodzących tygodni.

Zobacz, gdzie odbędzie się najbliższy JES – obejrzyj nasz filmik na YT: