Wprowadzenie

Drodzy uczestnicy JES 2021/’22,

niestety mamy dla Was bardzo smutną wiadomość: Kiedy wiosną rozpoczęliśmy zapisy na JES 2021/’22 mieliśmy nadzieję i ogłosiliśmy, że „będziemy mogli spotkać się ponownie jak dotychczas, aby jak najbardziej beztrosko uczcić koniec nie tylko roku, ale i bardzo trudnego czasu” . Nie możemy jednak dotrzymać tej obietnicy. 

W ostatnich tygodniach sytuacja pandemiczna w Niemczech nagle i drastycznie pogorszyła się. Akurat w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, analitycy przewidują obecnie wyższą niż kiedykolwiek liczbę hospitalizacji z powodu KOVIM-19. Zaostrzenie środków ostrożności do końca grudnia w całym kraju, m.in. obowiązek kwarantanny dla podróżujących do Niemiec jest już bardzo prawdopodobne. 

Z tego powodu, a także dlatego, że nie jesteśmy przygotowani na ryzykowanie zdrowia naszych uczestników (czy to zaszczepionych, czy nieszczepionych), jako zespół organizacyjny z ciężkim sercem podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprezy. 

JES 2021 / ’22 w Lutherstadt Wittenberg nie odbędzie się. Jeśli zapłaciłeś już część lub całość opłaty rejestracyjnej, otrzymasz ją z powrotem od nas na swoje konto bankowe w ciągu najbliższych kilku dni. W tym roku nie planujemy organizowania zastępczego wydarzenia wirtualnego. 

Rozważamy jednak pomysł ponownego zachęcania i koordynowania „lokalnych spotkań JESowych”, czyli małych wydarzeń u prywatnych gospodarzy i gości w okolicach weekendu noworocznego/sylwestrowego. Wkrótce poinformujemy cię o tym za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz innych naszych kanałów informacyjnych. 

Z pozdrowieniami i smutkiem
Organizatorzy JES

19.11.2021